Indywidualny Mikrorachunek Podatkowy – zmiana w sposobie opłaty VAT, PIT, CIT

Od początku bieżącego roku nastąpiła zmiana w sposobie opłacania podatków: dochodowego od osób fizycznych (PIT), od osób prawnych (CIT), oraz podatku od towarów i usług (VAT). Od 1 stycznia każdy z podatników opłaca należny podatek na swoje indywidualne konto tzw. mikrorachunek podatkowy. 

Jak sprawdzić numer rachunku do opłaty VAT, CIT oraz PIT?

Aby sprawdzić indywidualny numer rachunku należy wejść na stronę podatki.gov.pl, a następnie w zakładce „mikrorachunek podatkowy” wpisać swój numer identyfikacji podatkowej (NIP) lub numer PESEL (w przypadku osób nieprowadzących działalności gospodarczej).

Informacje o numerze indywidualnego mikrorachunku podatkowego można otrzymać również w dowolnym oddziale Urzędu Skarbowego.

Uwaga!

Zmiana dotyczy wyłącznie podatków VAT, CIT oraz PIT. Podatki od czynności cywilno-prawnych (PCC), oraz pozostałe podatki m.in. akcyzy, cła, opłacane będą dalej w tradycyjny sposób. Utworzenie indywidualnego rachunku nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.


Potrzebujesz pomocy z księgowością?

Formularz kontaktowy

Zostaw nam swój numer i/lub email, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe. Chętnie pomożemy Ci we wszystkich kwestiach księgowych! Kontakt: hello@keep-going.plLeave a Comment

Secured By miniOrange