Jak zarabiać na blogu lub serwisie www?

Prowadzenie własnego bloga lub serwisu www może okazać się nie tylko wspaniałą przygodą, ale również szansą na zarobienie całkiem niezłych pieniędzy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać właśnie najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody zarabiania na swoim blogu czy serwisie internetowym.

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego serwisu internetowego daje olbrzymie możliwości zwłaszcza, jak dociera się do szerokiego grona odbiorców. Poszczególne rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najkorzystniejszą dla siebie metodę spieniężenia własnego e-biznesu.

Reklamy AdSense

Dla większości osób najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z systemu AdSense. Jest to rozbudowane narzędzie rozpowszechniane przez Google. Aby móc zarabiać wystarczy zarejestrować się w AdSense i udostępnić na swojej stronie miejsce na reklamy. Jeżeli nasz serwis ma dużo odwiedzin, to na banerach reklamowych można nieco dorobić.

Programy partnerskie

Ciekawym sposobem na zarobek może okazać się również skorzystanie z programów partnerskich, które również polegają na umieszczaniu stosownych reklam na swojej stronie, które za pomocą ciasteczek będą śledziły transakcje dokonane z naszego polecenia. W tym modelu otrzymujemy wynagrodzenie prowizyjne – od sprzedaży lub wartości pozyskanego kontaktu (lead).

Godne polecenia są przede wszystkim te programy partnerskie, które opierają się na znanych i solidnych markach. W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się firmy partnerskie, które specjalizują się w branży finansowej (sprzedaż kredytów, zakładanie lokat itp.). Ciekawe programy partnerskie mają także niektóre sklepy internetowe, dlatego też warto zainteresować się ich ofertą. Właściciele większych serwisów powinni sprawdzić również co do zaoferowania mają popularne sieci afiliacyjne, zrzeszające róże marki pod jednym systemem afliacyjnym, jak np. Webepartners, Afiliant, afill.me, czy Money2Money.

Artykuły sponsorowane

Jeżeli prowadzimy profesjonalnego bloga, możemy zarabiać także na artykułach sponsorowanych. W sieci znajdziemy wiele zaufanych platform (np. Linkhouse albo Whiepress) i firm (np. Keep Going Group), które pośredniczą między reklamodawcami, a wydawcami. Jeżeli nasz blog tematyczny ma dużą ilość czytelników, to na jednym artykule sponsorowanym można zarobić nawet kilka tysięcy złotych.

Zarabiać można nie tylko na umieszczaniu artykułów na naszym serwisie, ale również na jego napisaniu, czy umieszczeniu na stronie linków zewnętrznych. Artykuły sponsorowane cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród agencji SEO, dlatego też przy odpowiednio wypromowanej stronie (również pod względem SEO), możemy pozyskać wielu reklamodawców.

Crowdfunding

Jeśli prowadzisz bloga lub serwis, który cieszy się zaangażowaną społecznością, chętnie powracającą do Twoich treści, możesz zbierać pieniądze na rozwój swoich projektów poprzez finansowanie społecznościowe. Więcej dowiesz się z poniższego artykułu:

Jakie warunki musi spełniać nasz serwis aby zarabiać?

Dobry serwis to taki, który ma dużą liczbę wiernych czytelników. Warto skorzystać z narzędzia Google Analytics, dzięki któremu będzie można szybko ustalić, ile tak naprawdę osób dziennie odwiedza nasz serwis i jak długo na nim pozostaje. Strona musi cieszyć się dużym zaufaniem, dlatego też zwróćmy uwagę na to, jakie reklamy są na niej umieszczane. Niestety zbudowanie pozytywnego wizerunku w sieci nie jest prostym zadaniem. Aby utrzymać dobre relacje ze swoimi czytelnikami trzeba zastanowić się nad założeniem konta w popularnych portalach społecznościowych.

Umiejętnie prowadzone Social Media pozwalają dotrzeć do szerszego grona odbiorców i znacząco zwiększają one szanse na zarobek. Pamiętać należy również i o tym, że konkurencja jest naprawdę duża, dlatego też nasz serwis musi wyróżniać się z tłumu. Unikalne i wartościowe treści to obowiązek, ale do tego dochodzi również pozycjonowanie strony – dbanie o parametry SEO oraz widoczność strony w Google.

Wysokie pozycje w Google

Aby zdobyć dużą liczbę użytkowników odwiedzających systematycznie nasze serwisy internetowe, warto jak najszybciej zastanowić się nad pozycjonowaniem. Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarce Google będziemy mogli liczyć na naturalne wejścia. Jeżeli dopiero rozwijamy swój serwis, to warto pomyśleć o jego promocji nie tylko w wynikach organicznych, ale również w tzw. linkach sponsorowanych (kampanie Adwords). Jeżeli nasza strona będzie wysoko w rankingu Google, to potencjalni klienci chętnie skłonni będą nawiązać z nami współpracę. Wiele firm wykupuje na przykład artykuły sponsorowane nie tylko po to, aby zdobyć nowych użytkowników poprzez przekierowanie ruchu, ale również po to, aby zdobyć wartościowe linki zewnętrzne, które poprawią pozycje ich serwisu.

Pozostałe sposoby

W dzisiejszych czasach coraz więcej właścicieli serwisów internetowych tworzy płatne materiały i otwiera własne sklepy internetowy, dzięki którym można generować dodatkowe zyski. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby nawiązać bezpośrednią współpracę z wybranymi markami. Na rynku istnieje wiele agencji, które specjalizują się w tego rodzaju kampaniach. Większe firmy zatrudniają własnych specjalistów od promocji, którzy chętnie nawiązują współpracę z blogerami. W sieci można znaleźć wiele serwisów, które zarabiają na materiałach premium.


Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu i monetyzowaniu swojego bloga lub serwisu www? Poznaj naszą ofertę blogger relations oraz wsparcia marketingowego.

Pozyskiwanie zleceń, optymalizacja i pozycjonowanie strony, social media. To i znacznie więcej możemy dla Ciebie zrobić!

hello@keep-going.pl

Leave a Comment

Secured By miniOrange