Inkubator przedsiębiorczości – co zawiera oferta i na czym polega wsparcie?

Inkubator przedsiębiorczości to najczęściej prywatna instytucja (fundacja lub spółka), której usługi skupiają się na wspieraniu przedsiębiorców w drodze ich rozwoju. W zależności od rodzaju grupy docelowej, inkubatory przedsiębiorczości mogą wspierać przedsiębiorców w zakresie:

  1. Preinkubacji – preinkubacja to udostępnienie przez inkubator swojej osobowości prawnej oraz wsparcie prawne, księgowe i marketingowe. Klient może funkcjonować na rynku pod szyldem inkubatora, oraz wystawiać faktury jako inkubator przedsiębiorczości. Przy preinkubacji pamiętać należy jednak, że wystawianie faktur, zlecanie przelewów, zawieranie umów odbywa się pod osobowością inkubatora i każdorazowo musi być przez niego weryfikowane i zatwierdzane. Ta forma wybierana jest zazwyczaj do przetestowania swojego modelu biznesowego (startupy), kiedy początkujący przedsiębiorca nie wie czy jego projekt osiągnie sukces, a co za tym idzie nie chce ponosić kosztów związanych z rejestracją i utrzymaniem spółki.
  1. Inkubacji – inkubacja biznesu to wsparcie przedsiębiorców, którzy posiadają lub planują otwarcie własnej działalności w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki. Funkcja inkubatora polega na przejęciu wszelkich formalności – rejestracje spółki na zlecenie, prowadzenie księgowości, działania reklamowe na rzecz klienta, usługi PR, obsługa prawna, dostęp do biur i szkoleń, bezpłatne konsultacje biznesowe oraz marketingowe. Ta forma wybierana jest zazwyczaj przez małe i średnie firmy, którym wygodniej jest wyoutsorcować wszelkie formalności księgowo-marketingowo-prawne do najlepszych specjalistów, zamiast zatrudniać ich na własną rękę, co w tym przypadku wiązałoby się z większymi kosztami (np. licencje programów do pełnej księgowości osiągają koszt nawet 10 000 PLN na jedno stanowisko pracy) oraz kolejnymi obowiązkami rozliczeniowo-prawnymi. 

Chcesz skorzystać ze wsparcia w biznesie?

Napisz do nas! Chętnie opowiemy jak możemy Ci pomóc!
hello@keep-going.pl

Uwaga! Keep Going świdczy usługi inkubacyjne – dla firm jednoosobowych oraz spółek (nie udostępniamy osobowości prawnej).

1 Comment

  1. O inkubatorach słyszałem bo znajomi tak działali na samym początku, ale nie wiedziałem że nazywa się to „preinkubacja” 🙂

Leave a Comment